Wspólnota "MODLITWA SERCA" w szkole Jezusa i Maryi

Wspólnota "MODLITWA SERCA" w szkole Jezusa i Maryi

Wspólnota Wspólnota

Modlitwa Serca
www.ModlitwaSerca.org

Różaniec

W naszej internetowej wspólnocie odmawiając tajemnice Internetowego Żywego Różańca podzielmy się na Róże Różańcowe w zależności od pierwszej litery naszego nazwiska.

W każdym tygodniu będziemy odmawiać inną tajemnicę w intencjach Papieskich , „Modlitwy tygodniowej” i każdej intencji zamieszczanej na naszym portalu.

„Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby… Do tej modlitwy różańcowej zachęcam was i zapraszam. Odmawiajcie różaniec!

–  (Jan Paweł II 7.X.1981r. na pierwszej audiencji po zamachu)


A

Tajemnica Chwalebna
Wniebowzięcie Maryi do Nieba
Maryjo, wielkie rzeczy uczynią Ci Wszechmogący, bo byłaś Mu wierna i całkowicie oddana. Upraszaj nam, Matko, łaskę wierności i oddania Bogu w naszym życiu.

Tajemnica Chwalebna - Wniebowzięcie Maryi do Nieba

B

Tajemnica Chwalebna
Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi
Maryjo, nasza Matko i Królowo, Królowo różańca świetego, Królowo Polski, Królowo świata, prowadź nas bezpiecznie do swojego Syna. Amen.

Tajemnica Chwalebna - Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi

C Ć

Tajemnica Radosna
Zwiastowanie Maryi, ze jest Matka Syna Bozego
Wspieraj nas, Maryjo, abysmy i my umieli podejmowac Boze wezwania i swiadomie wspolpracowac w dziele zbawiania swiata. Dla nikogo z nas nie ma piekniejszej drogi zycia, jak potwierdzac kazdego dnia swoja wole wypelniania planow Bozych.

Tajemnica Radosna - Zwiastowanie Maryi, ze jest Matka Syna Bozego

D

Tajemnica Radosna
Nawiedzenie Swietej Elzbiety
Maryjo, naucz nas niesc ludziom prawdziwa pomoc, jakiej w danej chwili najbardziej potrzebuja, oraz Bozy pokoj. Potrafimy to zadanie spelniac wtedy, gdy o kazdym z nas mozna bedzie powiedziec: "pelen czy pelna laski", jak Elzbieta rzekla o Maryi.

Tajemnica Radosna - Nawiedzenie Swietej Elzbiety

E F

Tajemnica Radosna
Narodzenie Pana Jezusa
Maryjo, rodzaca swiatu Zbawiciela, naucz nas nieustannie rozpoznawac w naszym zyciu Boga i przyjmowac Go zawsze, gdy do nas przychodzi.

Tajemnica Radosna - Narodzenie Pana Jezusa

G

Tajemnica Radosna
Ofiarowanie Jezusa w swiatyni
Maryjo, ktorej dusze mial przeniknac miecz bolesci, ucz nas poznawac prawde o Twoim Synu, Jezusie Chrystusie, by zawsze pozostawal swiatlem rozjasniajacym mroki naszego myslenia i pojmowania zycia; by nigdy nie stal sie dla nas znakiem sprzeciwu.

Tajemnica Radosna - Ofiarowanie Jezusa w swiatyni

H

Tajemnica Radosna
Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w pismie
Maryjo, pomagaj nam zawsze, ilekroc zagubimy w zyciu Chrystusa, bysmy wiedzieli, gdzie Go szukac, bysmy mogli ponownie sie z Nim spotkac i zaprosic Go znowu do naszej codziennosci.

Tajemnica Radosna - Odnalezienie Pana Jezusa wsrd uczonych w pismie

I J

Tajemnica Swiatla
Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
Maryjo, pomoz nam zrozumiec, ze przyjmujac chrzest Janowy, Jezus wszedl jeszcze pelniej w nasz ludzki swiat, naznaczony grzechem, azeby go z grzechu wyzwolic.

Tajemnica Swiatla - Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

K

Tajemnica Swiatla
Objawienie Siebie na weselu w Kanie
Maryjo, przez swoja prosbe ukazalas, ze nie jest Ci obojetny ludzki niepokoj, a Jezus przez jej spelnienie dowiodl, iz jest gotow zaradzac takze potrzebom przyziemnym, aby otworzyc ludzkie oczy na prawde wiary. Chrystus w Kanie objawil swoja chwale i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. Pomoz, Matko, bysmy i my calym sercem uwierzyli.

Tajemnica Swiatla - Objawienie Siebie na weselu w Kanie

L Ł

Tajemnica swiatla
Gloszenie Krolestwa Bozego i wzywanie do nawrocenia
Maryjo, wesprzyj nas, by Chrystusowe wezwanie do nawrocenia i pojecia za Nim pozostawalo dla nas zawsze aktualne i zobowiazujace nasze sumienia. Bysmy szli przez trudy zycia, nawracajac sie i wierzac w Ewangelie.

Tajemnica swiatla - Gloszenie Krlestwa Bozego i wzywanie do nawrcenia

M

Tajemnica swiatla
Przemienienie na gorze Tabor
Maryjo, dopomoz, by nikomu z nas nie zabraklo swiadomosci, kim jest Jezus Chrystus, zwlaszcza podczas trudnej proby zyciowej. Bysmy takze nigdy nie zapomnieli slow Ojca: "Jego sluchajcie".

Tajemnica swiatla - Przemienienie na gorze Tabor

N

Tajemnica swiatla
Ustanowienie Eucharystii
Maryjo, to dla nas Twoj Syn pozostal w eucharystycznych postaciach, bysmy sis Nim karmili i zdobywali moc potrzebna na czas ziemskiego pielgrzymowania. Naucz nas wielbis Jezusa w Eucharystii, doswiadczan, jak bardzo nas umilowal.

Tajemnica swiatla - Ustanowienie Eucharystii

O

Tajemnica Bolesna
Modlitwa pana Jezusa w Ogrojcu
Maryjo, przyczyn sie za nami, abysmy i my nauczyli sie przyjmowac we wszystkim wole Ojca. Tylko tak bowiem dokonuje sie zbawienie swiata i nasze wlasne.

Tajemnica Bolesna - Modlitwa pana Jezusa w Ogrjcu

P

Tajemnica Bolesna
Biczowanie Pana Jezusa
Jezu cierpiacy i Maryjo, ktoras wspolcierpiala, przepraszam za to, ze zgadzam sie niekiedy na zlo wyrzadzane bliznim i na ich cierpienie, tlumaczac sobie, ze w ten sposob moge osiagnac wieksze dobro i cos w ogole ocalic. Przepraszam za moje Pilatowe umywanie rak.

Tajemnica Bolesna - Biczowanie Pana Jezusa

R

Tajemnica Bolesna
Ukoronowanie Pana Jezusa cierniowa korona
Maryjo, pomoz nam zrozumiec i doswiadczyc w sercu, ze Jezus i tylko On przynosi swiatu prawde i nadzieje wiecznego zycia.

Tajemnica Bolesna - Ukoronowanie Pana Jezusa cierniowa korona

S Ś

Tajemnica Bolesna
Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa
Maryjo, badz przy mnie, gdy staje wobec wyzwania, jakie stalo sie udzialem Szymona z Cyreny i Weroniki, by choc odrobine ulgi i pomocy okazal mojemu blizniemu. Bo to przeciez oznaczaja slowa: "Niech Mnie nasladuje".

Tajemnica Bolesna - Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa

T U

Tajemnica Bolesna
Smierc Pana Jezusa
Maryjo, wstaw sie za mna, by wydarzenia z Kalwarii nauczyly mnie przebaczania oraz milosci do Twojego Syna i Ciebie, Jego i mojej Matki. Beda przy mnie w ostatniej godzinie, abym oddal swego ducha Ojcu w cieniu Jezusowego krzyza, zebym i ja mogl uslyszec slowa nadziei: "bedziesz ze Mna w raju".

Tajemnica Bolesna - Smierc Pana Jezusa

W

Tajemnica Chwalebna
Zmartwychwstanie Pana Jezusa
Maryjo, proś swojego Syna, by umocnił nasze kroki na Jego ścieżkach, abyśmy nigdy z nich nie zeszli, ale wiernie trwali przy Nim, w życiu, śmierci i zmartwychwstaniu.

Tajemnica Chwalebna - Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Z

Tajemnica Chwalebna
Wniebowstąpienie Pana Jezusa
Maryjo, proś za nami, by Twój Syn nauczył nas słyszeć głos Jego prośby o naszą pomoc, wypowiadany przez człowieka i jego ludzkie biedy. Byśmy nie zapomnieli słów Jezusa: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mieście uczynili" (Mt 25,40).

Tajemnica Chwalebna - Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Ź Ż

Tajemnica Chwalebna
Zesłanie Ducha Świętego
Maryjo, wybłagaj nam u swego Syna, by zesłał moc Ducha Świętego i na nas, abyśmy tu i teraz, w swoim życiu, umieli pełnić Jego polecenie: "Będziecie moimi świadkami... aż po krańce ziemi" (Dz 1,8).

Tajemnica Chwalebna - Zesłanie Ducha Świętego